Brno živě:

 

je multižánrový kulturní festival v ulicích města Brna, který se koná po celé léto a to už druhým rokem. Letos vás čeká opět série koncertů ve veřejném prostoru. Díky městu Brnu a všem partnerům jsou všechny koncerty pro širokou veřejnost zdarma.

 

Těšíme se na vás.

Kultura pomáhá

 

Organizátoři Brno živě: se spolu s umělci obracejí ke všem návštěvníkům, aby zakoupením symbolické vstupenky podpořili a přispěli do veřejné finanční sbírky lidem postiženým válkou na Ukrajině, kteří nalezli svůj azyl právě ve měste Brně.

Přispět lze vstupenkami v hodnotě 100 Kč, 250 Kč, 500 Kč, 1000 Kč, nebo 5000 Kč.

Tato sbírka je realizována díky iniciativě kulturapomaha.cz a  smsticket.cz ve spolupráci se Sociálním nadačním fondem města Brna a Jihomoravského kraje, na jehož transparentní účet 225782453/0600 poputuje 100% všech vybraných prostředků.

 

Organizátoři festivalu apelují na všechny návštěvníky, aby byli vzájemně ohleduplní a dodržovali všechna platná nařízení spojená s návštěvou veřejných akcí. Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu.

červen 2022
25/6

Kašpárek v rohlíku

Brno živě letos otevřeme programem pro rodiny s dětmi. Přijďte v sobotu na koupaliště na Kraví hoře, klidně si vezměte plavky a odpoledne v 15:00 hodin si užijte v nově otevřeném amfiteátru plnotučný koncert Kašpárka v rohlíku. Děkujeme divadlu Bolka Polívky za poskytnutí jejich krásného podia. Tahle sobota bude patřit vám a vašim dětem. Těšíme se na vás…

[15:00-16:00, Kraví hora - amfiteátr]

červenec 2022
9/7

Tonka

Ukrajinská Tonka zahraje v plné síle mezi Galerií Vaňkovka a Fait Gallery. Tonka tak v rámci festivalu Brno živě: vystoupí na podiu festivalu Vaňkovka Fest. Kdo z vás jste byl na posledním posledním koncertě Tata Bojs v Sono, tak Tonku už zná. Tentokrát však přijede s celou kapelou, která čerstvě získala povolení vycestovat z Ukrajiny. Máte se nač těšit. Vstup na koncert je jako na všechny akce zdarma. Na místě však můžete podpořit zakoupením symbolické vstupenky potřebné lidi postižené válkou na Ukrajině, kteří nalezli azyl v našem měste.

[19:00-22:00, Vaňkovka Fest stage - prostor mezi Galerií Vaňkovka a Fait Gallery]
29/7

Zdeněk Bína - koncert přesunut na 5. 8.

Zdeněk Bína je kytarista a vynikající zpěvák. Pamatujete si -123 minut? Je nutné psát víc? Přijďte si vychutnat jeho hudbu. Nakonec jsme se rozhodli koncert umístit do krásně rekultivovaného Bjornsenova sadu, kde se o catering stará Piknikbox. Těšíme ...

[16:00-20:00 Bjornsenův sad / Piknikbox]
30/7

Adéla Elbel - hledáme nový termín pro tuto akci

Známá masérka bránice Adéla Elbel naváže na tradici stand-upových večerů na Jakubáku. Před ní a také po ní bude hrát DJ MI - Michal Kotas svůj nekompromisní set.

[18:00 DJ MI / 20:00 Adéla Elbel show / 21:00 - 22:00 DJ MI]

srpen 2022
5/8

Zdeněk Bína

Zdeněk Bína je kytarista a vynikající zpěvák. Pamatujete si -123 minut? Je nutné psát víc? Přijďte si vychutnat jeho hudbu. Nakonec jsme se rozhodli koncert umístit do krásně rekultivovaného Bjornsenova sadu, kde se o catering stará Piknikbox. Těšíme ...

[16:00-20:00 Bjornsenův sad / Piknikbox]
11/8

Tom Holič & DJ MI

Toma Holiče a jeho hudbu určitě znáte a víte co máte čekat. Tento den se však na pódiu sejde s DJ MI, kterého doprovodí svojí trumpetou. Tento projekt vznikl náhodou po koncertu Dona Juana, kdy měl set právě DJ MI a Tom Holič se se svým nástrojem připojil v jemné improvizaci... Pokud se podaří zopakovat atmosféru, která vznikla tenkrát, máme se nač těšit... Koncert se koná v rámci projektu Brno živě: na Jakubském náměstí a připojuje se k Maratonu hudby.

[18:00 Tom Holič / 20:00 DJ MI & Tom Holič, Jakubák]
14/8

The Grand Buffet

V rámci projektu Brno živě: se při Maratonu hudby na Jakubáku máte možnost seznámit s Peterem Lipou mladším, který v projektu The Grand Buffet kombinuje různé hudební žánry: house, soul, EDM, minimal, jazz a všechny tyto ingredience namixuje do fascinujícího hudebního kontextu. Elektronické beaty a samply z vlastní produkce jsou na pódiu doplněné excelentním sexy výkonem Svetlany Rymarenko.

Svetlana Rymarenko [zpěv]
Peter Lipa ml. [klávesy, elektronika, vocoder]

[18:00-22:00, Jakubák]
18/8

Hranice humoru

Nová stand-upová skupina Hranice humoru, která vznikla počátkem letošního roku v Brně, má za sebou - jak své vlastní pravidelné sólové výstupy - tak i několik vystoupení s jinými stand-up skupinami po celé republice. Hlavním mottem všech vystoupení je bořit všechny zavedené hranice - ať už společenské, geografické či filozofické... Hranice humoru... Tak jsme na vás moc zvědaví ...

[18:00-22:00, Jakubák]
24/8

Laura Marti & Nataliia Lebedeva

Laura Marti & Nataliia Lebedeva vystoupí v rámci dne ukrajinské kultury. Tento koncert je kofinancován fondem Evropské kultury a je součástí projektu "Ukraine in the City of Gardens", který má na starosti město Katowice - City of Gardens - Cultural Institution.

[17:30-18:30, Jakubák]
24/8

Brunettes Shoot Blondes

Tahle indie-rocková parta už v Brně párkrát hrála. Máme radost, že po té, co kapela zahrála na festivalech jako jsou Colours of Ostrava, Sziget, Metronome či Waves Vienna, neodmítli naše pozvání a zahrají na Jakubáku. Máte se nač těšit.

[19:30-20:30, Jakubák]
24/8

Tonka acoustic

Je nám ctí Brnu opět představit úžasnou Tonku, tentokráte v akustické verzi. Tato skvělá zpěvačka doprovázela poslední turné Tata Bojs na vybraných koncertech, zahrála se svojí kapelou v rámci Brno živě: na pódiu Vaňkovka Fest a 24. 8. ji budete mít možnost opět spatřit na prknech Jakubáku za zády kostela Sv. Jakuba.

[21:00-22:00, Jakubák]
25/8

Adéla Elbel & DJ MI

Kdo máte rádi Adélu Elebel, tak tohle je noc pro vás. Kromě Adélina nezaměnitelného projevu budete mít možnost ještě zažít DJ MI. A aby toho nebylo i tak málo, tak na pódiu ještě uvidíte kytaristu a zpěváka Jiřího Kalouska se zpěvačkou Zanou.... A ještě vás čeká jedno překvapení ... Stihneme to vůbec? ...

[18:00-22:00, Jakubák]

září 2022
5/9

Čtení Tě (z)mění - Lenny Trčková

Srdečně vás zveme na autorský projekt Čtení tě (z)mění moderátorky Lenny Trčkové. Nechte se vtáhnout do fantastického světa knih, které mění naše životy.

"Která kniha vám změnila život“? To je otázka, kterou už čtyři roky Lenny pokládá svým hostům z různých odvětví. Záměrem tohoto projektu je přitáhnout lidi zpět ke čtení a knihám a díky tomuto projektu můžete zjistit, jaké knihy ovlivňují vaše oblíbené herce, zpěváky, sportovce nebo cestovatele. Ve Čtení tě mění se už objevili: Michal Viewegh, Petra Špalková, Jan Budař, Jan Koller, Pavel Kuka, Jan Potměšil, skupina Tata Bojs, Jakub Kohák nebo Liběna Rochová.

Tentokrát se můžete těšit na extrémního cestovatele Rudolfa Švaříček, který nás pozve do neprobádaných krajin naší planety a povypráví o svých pestrých dobrodružstvích na svých cestách, producentka, režisérka a ředitelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková nám poodkryje zákulisí natáčení a pozve nás do seriálového prostředí a věříme, že nás přijde pozdravit i paní primátorka Markéta Vaňková a poví nám něco o své knize "Brno, moje cesta“ a prozradí, co všechno ji na její cestě až do politiky ovlivnilo.

[18:00-20:00 Čtení Tě (z)mění / 20:00-22:00 DJ, Jakubák]
9/9

Ben Cristovao & Karol Komenda & Elly

V minulých covidových letech se nám podařilo založit takovou malou tradici s Benem Cristovao, který se netají tím, že miluje Brno. Ben je v současné době umělec, který vyprodá O2 arénu, ale my ho máme možnost už potřetí zažít - oproti rozměrům O2 arény - v intimním prostředí Jakubského náměstí. Bena doprovodí na akustickou kytaru Karol Komenda, který stojí Benovi po boku už několik let. Jako předkapela vystoupí Elly ze stáje Championship.

[18:00 DJ / 19:00 Elly / 20:00 - 22:00 Ben Cristovao & Karol Komenda]
21/9

20 minutes

Poznali jsme se na koncertě Tata bojs, kde tyto dvě milé dívky/ženy/dámy zpívaly back vocals. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se společně na samostatném koncertě 20 minutes, kdy předskakovaly na brněnském koncertě Bena Cristovao na Vaňkovka festu. Výkon byl tak strhující, že jsme se domluvili ještě na jednom samostatném koncertě a to na Jakubáku. Věříme, že podium za zdí kostela bude holkám slušet. Tento koncert je v rámci Brno živě:

[18:00 DJ / 19:00-22:00 20 minutes - 3 sety]
22/9

FeelMe

FeelMe můžeš číst i jako "filmy". Tohle slovenské trio hraje jen a pouze filmové melodie. Koncert je v rámci Brno živě:, ale dotýká se festivalu Serial Killer a jaká jiná kapela by zde měla vystupovat? 🙂

[18:00 DJ / 20:00 - 22:00 FeelMe]

Na všechny akce vstup zdarma.