Brno živě 2021:

 

červenec
7/7

Favál Fest

Insania, Twin Soul Brothers, Lord Skull, Hazydecay

Open air fest na Favále pro milovníky hlučnější muziky... Zvuk by Patso, značka dobře & nahlas. Ano, po úspěšném minulém roce pro velký úspěch opakujeme a moc se na vás těšíme...
[16:00–22:00, stage u Faválu]
15/7

Dan Bárta & En.dru & Jen Hovorka

Jedinečné vystoupení a spojení dvou zpěváků a mistrů improvizace a skvělého pianisty. Přijďte navštívit a vychutnat si atmosféru nově otevřeného amfiteátru na Kraví hoře (hned za koupalištěm). Vstup je, jako na všechny koncerty Brno živě:, zdrama. Pódium nám půjčilo Divadlo Bolka Polívky. Děkujeme.
[19:00 open door, 20:00 show, amfiteátr na Kraví hoře za koupalištěm]
16/7

DJ Groovyluvah

Radek Honc po svém setu na Jakubském náměstí vystoupí na after party v klubu Podhoubí. Bude to groovie...
[22:30, Podhoubí]
21/7

Ritmo Factory

Bubenická show v krásném prostředí Moravského náměstí u dnes již legendární sochy Jošta. Za zapůjčení #vankovkafest stage děkujeme Galerii Vaňkovka. Rytmus, léto, voda, bary, město, tanec ...
#vankovkafest stage
[19:00, U Jošta]
22/7

7krát3 & live band

Čerstvý držitel dvou hudebních cen Anděl Štěpán Hebík se brněnskému publiku představí tentokrát s živou kapelou. Máte se na co těšit. Uslyšíte všechny hity. Buďte u toho...
#vankovkafest stage
[19:00–22:00, U Jošta]
23/7

Velké Stereo pro glorchestra od Milana Caise

Přijďte se v pátek podívat na nevšední instalaci obřích sluchátek, za kterou stojí Milan Cais, kterého znáte ze skupiny Tatabojs. O jakou instalaci jde? Co je cílem? Zjistíte na místě. Máte na to celý pátek... Od oběda do večera můžete pátrat po tom, co měl Milan na mysli...
[celý den, Jakubák]
23/7

Pop Messe ochutnávka - den první

Navštivte Pop Messe ochutnávku, kterou pro vás nachystala zdarma produkce festivalu na Moravském náměstí U Jošta. Na #vankovkafest pódiu uvidíte/uslyšíte vybrané pochoutky z kuchyně Tomáše Kelara, dramaturga festivalu Pop Messe.
#vankovkafest stage
[14:00-22:00, U Jošta]
24/7

Pop Messe ochutnávka - den druhý

Navštivte Pop Messe ochutnávku, kterou pro vás nachystala zdarma produkce festivalu na Moravském náměstí U Jošta. Na #vankovkafest pódiu uvidíte/uslyšíte vybrané pochoutky z kuchyně Tomáše Kelara, dramaturga festivalu Pop Messe.
#vankovkafest stage
[14:00-22:00, U Jošta]
25/7

Folklórní nedělní okénko – CM BČO

CM BČO neboli "Brněnský čárový orchestr" vznikl spojením hudebníků působících v různých cimbálových muzikách v Brně. Zazpíváte si a zatancujete písně ze všech koutů naší Moravy. Složení: Michal Grossmann [housle], Vojtěch Halaš [viola], Filip Opálka [basa], Jana Schejbalová [cimbál]. Cimbál bude z dílny mistra Všianského, který tyto krásné nástroje vyrabí v Brně na Kraví hoře.
#vankovkafest stage
[18:00, U Jošta]
28/7

Gaia Mesiah

koncert
[18:00–22:00, Moravské nám.]
29/7

Skyline

koncert
[18:00–22:00, Moravské nám.]
29/7

DJ MZee

Na Jakubáku vystoupí v rámci festivalu Brno živě: DJ MZee. Čekejte velmi příjemný chill-out. MZee je dnes již rezidentním DJ v La Vida Loca, kde jste jej mohli slyšet hrát už mnohokrát. Zdeněk hraje z vinylů. Tak se přijďte pobavit...
[19:30–22:00, Jakubák]

srpen
1/8

Alice & Dan Bárta

Jedna z nejzásadnějších českých rockových kapel 90. let Alice & Dan Bárta vystoupí na Moravském náměstí v Brně. Buďte u toho! Dan Bárta [zpěv], Lumír Václavík [sólová kytara], Martin Střeska [kytara], Zdeny Podskalský [baskytara] a Jiří Mikeš Milý [bicí].

Před Danem Bártou a Alicí vystoupí legendární brněnská sestava A-BEAT, kterou před 30 lety založil Petr Váša spolu se členy kapely Z kopce. A-BEAT přehrává dějiny anglo-amerického bigbítu od Hendrixe přes Rolling Stones po Zeppeliny ve vlastním osobitém podání s láskou a radostí. Současní členové: Pavel Koudelka [bicí], Aleš Svoboda [baskytara], Michal Hanák [kytara], Petr Ingerle [kytara], Tomáš Frgala [zpěv]
[18:00–22:00, Moravské nám.]
11/8

Laco Deczi & Celula New York

koncert
[19:00–22:00, Šelepka open air stage]
12/8

Hard to Frame

Kdo procházel minulé léto kolem Alterny v den, kdy tam hostovali Hard to Frame tak jako já, musel být nutně okouzlen. Berlínský nádech celého eventu, skvělá kapela, zvuk a světla... Letos si tento zážitek můžete prožít znovu. Přijďte.
[19:00–22:00, Alterna open air stage]
12/8

Zahrátka – Surrealita + Makropulos

Cvrkot a kulisy letního utahaného města. Posezení na zahrádce, občerstvení z baru a vybraní DJ´s. Surrealita a Makropulos jsou zakládající členové olomouckého kolektivu Dekadance. Jejich selekce se pohybuje v různých polohách žánrů house, disco a electro. V posledních letech se společně podílí na hudební dramaturgii festivalu AFO.

V případě nepříznivého počasí se akce přesune na barovou stage.
[18:00–22:00, Kabinet múz]
14/8

Maraton hudby

V rámci festivalu Maraton hudby se na #vankovkafest pódiu představí v sobotu na Římském náměstí folková scéna. Uslyšíte Samuela Rychtara [16:00], skvělého Vladimíra Mertu [17:00], Adama Pavlíčka [18:15] či Terezu Balonovou [19:30].
#vankovkafest stage
[16:00–20:30, Římské náměstí]
15/8

Karol Komenda Group

Když umřel Jimi Hendrix, tak se jeho duše chvíli toulala po hvězdách, až se jednou rozhodla vrátit zpátky na zem a to na Slovensko, kde vstoupila do těla Karola Komendy. Tak to aspoň vnímám já.

[SK] Karol Komenda Group je “power trio” finalisty Česko-slovenskej SuperStar, ktoré je žánrovo blízke klasickým rockovým ale aj progresívnejším kapelám. Pri živých vystúpeniach ponúkajú žhavú energiu, chytľavé refrény a inštrumentálne pasáže, v ktorých majú priestor pre svoje hráčske schopnosti. Na konci roku 2018 sa im vďaka súťaži ČS Beat festival podarilo dostať na “Koncert legiend” do veľkého sálu pražskej Lucerny. V rovnakom čase vydali svoje prvé analógové EP s názvom “Secret”, ktoré nahrávali v SONO Records.

V současné době je Karol Komenda pevnou součástí kapely Bena Cristovao. Přiďte si vychutnat jeho kytarové umění naplno. Koncert je součástí festivalu Brno živě:, který se tak trošku vlomil do dramaturgie Maratonu hudby. Díky za to...
#vankovkafest stage
[20:00-22:00, Římské náměstí]
18/8

Peter Lipa & Beata Hlavenková s Kapelou snů

Peter Lipa patří bezesporu mezi nejvýznamnější osobnosti slovenské či lépe československé jazzové scény. Jeho osobitý a nezamněnitelný vokální projev stojí na kořenech jazzu a blues a vy máte možnost poslechnout si koncert této žijící legendy v krásném prostředí v nově otevřeném amfiteátru na Kraví hoře.

Jako předkapela vystoupí Beata Hlavenková se svojí Kapelou snů. Album Sně je její první zpívané album. Do kapely přizvala trumpetistu a bubeníka Oskara Töröka, baskytaristu Miloše Petera Klápštěho a kytaristu Patricka Karpentskiho.
[18:00 open door, 19:00 Beata Hlavenková, 20:00 Peter Lipa, amfiteátr na Kraví hoře za koupalištěm]
18/8

Petri Herzanen & Pavel Zlámal live act

Petri Herzanen je saxofonista, kterého v současné době můžete slyšet například ve formaci B Side Band s Vojtou Dykem. Nebo si pamatujete Radium.nfo? Každopádně dnes si jej můžete poslechnout s Pavlem Zlámalem - další saxofonová legenda - při speciálním live act před, mezi a po koncertě Petera Lipy. Speciální Toyota stage.
[18:30 - před koncertem, 20:30 - mezi koncerty, 22:00 - po koncertě, amfiteátr na Kraví hoře za koupalištěm]
19/8

Zahrátka – Liquid A

Po roce se na pravidelnou prázdnivou akci před klubem vrací legenda tuzemského DJingu - Liquid A.

LIQUID A začal hrát v roce 1993 po svém návratu z USA, kde strávil dva roky a hlouběji se seznámil se styly jako acid jazz, etno a dub reggae. Po začátcích v reggae klubech a v rockovém Bunkru patřil k prvním DJs, kteří hráli v novém klubu Roxy. Jeho tehdejší repertoár byl převážně acid jazzový s prvky etna, v roce 1994 – s nastupujícím trip-hopem a breakbeatem – začíná hrát na gramofony. V počátcích stylu drum'n'bass, hlavně v jeho acid jazzové fázi, patřil k propagátorům tohoto stylu u nás. Od té doby se také datuje jeho spolupráce s desítkami instrumentalistů a vokalistů (MC's). Živé jamy DJe a muzikantů se staly zpestřením mnoha akcí a trvalou součástí taneční scény. Liquid A se nespecializuje pouze na jediný styl, je znám především jako univerzální DJ, který umí vytvořit klubovou atmosféru, stejně jako přizpůsobit své sety velkým parties.
[18:00-22:00, Kabinet múz]
24/8

Karol Komenda

Karol Komenda sólo jen se svojí kytarou na speciální Toyota stage. Lokaci teprve hledáme, ale termín už je. Stay tuned...
[20:00, Brno]
25/8

Půlnoční Mucha

Nikola Mucha sólo těsně po porodu v laktační psychóze! Klub Metro Music Bar přichází s konceptem půlnočních koncertů. Buďte u toho.
[23:55, Metro Music Bar]
26/8

Zdeněk Bína

Zdeněk Bína je kytarista a vynikající zpěvák. Pamatujete si -123 minut? Je nutné psát víc? Přijďte si vychutnat jeho hudbu za kostelní zdí kostela Sv. Jakuba. Special stage by Toyota.
[19:30, Jakubák]
26/8

Zahrátka – Ana Miltz

Pravidelné čtvrtky v Kabinetu múz pod hlavičkou "Zahrátka". Tentokrát s Anou Miltz. Selekce bez hranic, plotů a obalů. Z vrcholu hor po proudu řek do moří oceánů syntetických vrstev oscilátorů. Vyslechni poselství vyřčené skrz membrány reproduktorů. Zapomeň se v šumění města prolínajícího se s elektronickým hlukem a folkem dálných krajin.
[18:00-22:00, Kabinet múz]
26/8

Půlnoční Kudla

Písničkář Martin "Kudla" Kudlička s kapelou v krabici s novým albem. Klub Metro Music Bar přichází s konceptem půlnočních koncertů. Buďte u toho.
[23:55, Metro Music Bar]
31/8

Dětský den na Jakubáku & Groovyluvah

Vzhledem k nepříznivému a proměnlivému počasí překládáme akci na 8.9. Opět na Jakubáku...

[Náhradní termín: 8.9. 15:00-18:00 & 19:30-22:00, Jakubák]
31/8

Půlnoční Záviš

After party narozenin Lokálu U Caipla. Klub Metro Music Bar přichází s konceptem půlnočních koncertů. Buďte u toho.
[23:55, Metro Music Bar]

září
1/9

Kapitán Demo

Pódium #vankovkafest jste v létě měli možnost potkat na Jakubáku, Římáku či u Jošta. 1.9. ve středu se po dvou měsících vrací tam, kam patří a to na Vaňkovku a to ve velkém stylu. Přijďte zažít nezamněnitelnou atmosféru festivalu Vaňkovka Fest. Hvězdou večera je Kapitán Demo, kterého přiveze jeho limuzína.
#vankovkafest stage
[19:00–22:00, Vaňkovka Fest]
2/9

Top Dream Company

V roce 2004 se parta mladinkých muzikantů rozhodla přestat poslouchat trampské písně, rozmlátila kytary, spálila maskáče a záhy si oblíbila třpytivé a lesklé outfity, aby přeštelovala své buňky pro naprosto jedinečný styl zvaný FUNK! Osady u řek vyměnila za předřažená pódia, po kterých šíří již několik let svůj precizní hudební styl v originálním pojetí. Milují všechny ženy světa, vlastní veškerou světovou energii, několik bank a jejich technikem je pokaždé americký prezident!

Jak už bylo řečeno, psal se rok 2004, když se dala dohromady parta výborných mladých hudebníků kolem Petra Harmáčka. Od té doby si TOP DREAM COMPANY vydobyli pevnou pozici na české funkové scéně a pravidelně přivádí do varu každého, kdo aspoň trochu miluje hudbu. To, že se kapela na jednom podiu vystřídala třeba se světovými jmény jako Kool & the Gang, Freak Power, Victor Wooten nebo Corym Henrym, je pak už jen další logický vývoj. Ať už se jedná o energickou párty v klubu nebo večerní dávku energie pod širým nebem, těchto jedenáct muzikantů v čele se zpěvákem Jakubem Vaňasem vás nenechá v klidu.
#vankovkafest stage
[19:00–22:00, Vaňkovka Fest]
2/9

Zahrátka – DJ MC Gey

Cvrkot a kulisy letního utahaného města. Posezení na zahrádce, občerstvení z baru a vybraní DJ´s. Poslední letní večer v rámci Zahrátky bude ve znamení osobité selekce a netradiční ulohy, kterou si vezme na starost MC Gey tentokrát v roli DJe. Už jednou jsme jeho klaxony, ostrý vtip a vytříbený set v Kabu zažili a chceme ještě! Nepromarni tuhle příležitost - DJ MC Gey!

Člověk s prapodivným jménem a ještě prapodivnějšími texty, který se vymyká všem představám o tom, jak by se měl rapper chovat, vypadat a mluvit. Originalita a nepředvídatelnost. MC Gey.
[18:00–22:00, Kabinet Múz]
3/9

Smack One

Grime. Smack One. Jeden z nejlepších rapperů české scény se představí v rámci akce Vaňkovka Live.
#vankovkafest stage
[19:00–22:00, Vaňkovka Fest]
8/9

Dětský den na Jakubáku & Groovyluvah

Náhradní termín dětského dne. Věříme v krásné babí léto. Dejte si zmrzlinu v Aidě, oběd ve Forky's či Jakoby a třeba i pivko ve Výčepu Na stojáka. A hlavně si užijte balónkovou show a soutěže pro děti od Tomáše Okurka a další kulturní vystoupení. Bubliny budou. Houslový virtuos Michael Hejč.

Odpolednem vás provede DJ Groovyluvah, takže o kvalitní hudbu k poslechu i tanci bude postaráno. Odpolední program pro děti přejde plynule ve večerní program pro rodiče - DJ Groovyluvah.

[15:00-18:00 & 19:30-22:00, Jakubák]

Na všechny akce vstup zdarma.